Jak zaplanować ścianę nad pokojem

Udekorowanie swojego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy działanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w własnym m wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię lustrowanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie aktualnych czasopism.
Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej znaczące składniki wystroju wnętrza. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją udekorować, gdyż większość z domowników będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, potrzebne będą rodzinne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby rozwieszać familijne fotografie.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni na klatce schodowej jest wybranie dostosowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli planujesz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday text