Jak zaplanować podróż do USA?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele więcej niż dekady temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było kłopotliwe. W obecnych realiach sytuacja ekonomiczna w państwie jest stabilna, przez co obywateli stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który jest znany z popularnych serialów oraz filmów. Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce, zacznij przygotowania już dziś.

Mieszkańcy Polski jeśli pragną odwiedzić USA muszą mieć aktualną wizę. Na jej uzyskanie warto przeznaczyć kilka miesięcy, bowiem nie jest przyznawana od ręki. Na początku trzeba umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to możliwe w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym terminie trzeba udać się do urzędu z gotowym formularzem o wizę turystyczną, trzeba zabrać także aktualny paszport. W chwili rozmowy z konsulem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy karani, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten dokument warto kupować bilet.

neujahrswünsche 2021

Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest także o wiele droższy od przeprawy w obrębie Europy. Toteż szukanie interesującej opcji podróży warto zacząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować pełno witryn, bowiem na każdej z nich oferty mogą być zupełnie inne. Zazwyczaj najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można na początku tam się wybrać, a później skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy również, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Gdyż na teren USA nie możemy wwozić żywności a także napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Także wracając do kraju nie można pakować prowiantu, bowiem UE ma identyczne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, jednak nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet. Działają specjalne portale online, które służą pośrednictwem.