Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel konkretnej kreskówki lub filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für kinder

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze zapewnić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy odbywać się będą liczne zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.