Gdy się zmotywować do rywalizacji z otyłością

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny destabilizuje nas. Dopada nas smutek, otępienie i niechęć do wielu aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi. 

Ogarnia nas obawa przed tym co pomyślą o nas ludzie. Musimy więc coś z tym zrobić. Nadrzędnym czynem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład nowa bluzka, nowe buty, wyjazd w wymarzone miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach obcych ludzi . Jak więc przygotować się do walki z nadwagą?

weihnachten sprüche

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia nadwagi?

2. Pozwól sobie na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy osiągniesz cel. To pomoże Ci wytrzymać w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże sukcesy. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, biżuterię .

5. Poszukaj kolegę, z którym będziesz ścigać się. Waszym postanowieniem będzie, kto szybciej zrzuci dziesięć kilogramów. Ściganie się przeważnie pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.